Nie róbmy im PSTRYK – wszczęliśmy ogólnopolski alarm

 

Kolejki pacjentów oczekujących na wymianę procesora wciąż się wydłużają. Problem jest coraz poważniejszy, a urzędnicy – mimo naszych wcześniejszych sygnałów – na razie nic nie robią. Dlatego postanowiliśmy wszcząć alarm. I apelujemy do wszystkich: pomóżcie nam rozpropagować akcję!

Tytuł akcji „Nie róbmy im PSTRYK” dotyczy oczywiście symbolicznego „wyłączenia” użytkowników implantów z normalnego życia. Może do tego dojść w sytuacji, gdy dotychczasowy procesor przestanie działać, a miejsce w kolejce nadal będzie odległe.

Dlaczego „nie róbmy”? Dlatego, że to nasz wspólny obowiązek – żeby tak nagłośnić sprawę, by informacja i wyraźne postulaty pacjentów i ich rodzin dotarły do wszystkich, którzy mają w tej sprawie coś do powiedzenia.

Na czym polegają aktualne działania Stowarzyszenia Słyszeć Bez Granic?

– o problemie obszernie informujemy za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz na Facebooku,

– wysyłamy 460 imiennych listów do każdego z posłów Sejmu RP, domagając się aktywnego działania w obronie pacjentów i ich rodzin,

– prezesowi Narodowego Funduszu Zdrowia przekazujemy pakiet kilkuset oryginalnych listów, w których pacjenci, ich bliscy i przyjaciele, opisują konkretne ludzie przypadki, dzielą się obawami, wyrażają lęk; od NFZ domagamy się podjęcia KONKRETNYCH działań (a nie tylko POZOROWANYCH),

– Ministrowi Zdrowia przekazujemy kopie tych listów, z dodatkową informacją o bezczynności NFZ,

– wysyłamy pakiety informacyjne do wszystkich najważniejszych mediów w Polsce (prasa, radio, telewizja, serwisy internetowe), apelując o zajęcie się tym tematem i nagłośnienie go.

O kolejnych krokach i wydarzeniach informujemy na bieżąco na Facebooku. Bądźcie na bieżąco i udostępniajcie kolejne informacje.

Proszę, pobierzcie też broszurę informacyjną (KLIKNIJ) i prześlijcie ją swoim znajomym, żeby mogli dowiedzieć się – na czym polega problem.

Wasza pomoc jest bezcenna!