28 lutego w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej odbyła się konferencja pt. „Implant słuchowy jako szansa na powrót do świata dźwięków”. Organizatorem spotkania była nasza koleżanka – Maria Żarnowska, a współorganizatorem Stowarzyszenie Słyszeć bez Granic.

Na miejscu spotkali się z nami dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, nauczyciele, psycholodzy, pedagodzy z poradni psychologiczno-pedagogicznej (mieli oni możliwość na koniec odebrać certyfikat uczestnictwa), oraz osoby zainteresowane tematem niedosłuchu.

Poruszono tematy przyczyn powstawania niedosłuchu u różnych grup pacjentów, przedstawiony został temat pomocy niedosłyszącym dzieciom w szkole, uczestnicy mieli okazję poznać nasze historie, a wszystko to połączone było z możliwością konsultacji z inżynierem klinicznym oraz protetykiem słuchu.

Każdy chętny mógł bezpłatnie przebadać sobie słuch. Uczestnicy mieli również niepowtarzalną możliwość poddać się niezapomnianemu doświadczeniu i sprawdzić jak odbierają dźwięki pacjenci z implantem Baha.

Jak powiedziała nasza Marysia, wspaniale jest wrócić do świata dźwięków, cudownie jest móc zacząć żyć na nowo ale cudowniejsze jest, gdy można dzielić się tym szczęściem z innymi.