Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom oraz dzieciom, kolegom i koleżankom 7 letniej zaimplantowanej słuchowo Oli z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Jagiellonka w Inowrocławiu za wspólne pogłębianie wiedzy o ludzkim słuchu oraz ciekawostek z nim związanych. Poruszyliśmy wiele aspektów związanych z potrzebami i wyzwaniami dla osób z uszkodzonym słuchem, pomogły zaprezentować je Ola i jej koleżanka Ania. Dziękujemy Natalia Brzykcy za wsparcie merytoryczne, w tym naukę słów i zwrotów w języku migowym. Natalia od urodzenia nie słyszy, jest zaimplantowana słuchowo, jednak nie było to dla niej przeszkodą w spełnianiu marzeń. Ma na koncie ponad 300 medali, w tym brązowy medal na mistrzostwach świata w sumo i dwa złote w mistrzostwach świata w judo dla osób niesłyszących.
Celem spotkań jest wywołanie wrażliwości, zrozumienia, troski i empatii wobec osób niedosłyszących i głuchych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży szkolnej.
Konkluzja ze spotkania jest taka: akceptujmy siebie takimi jakimi jesteśmy, bądźmy otwarci na różnorodność ludzi wokół nas, akceptujmy się i wierzmy we własne możliwości.