Za nami kolejny udział w konferencji, którą zorganizowała nasza koleżanka – Wioleta Zabielska. 25 października prawie 60 słuchaczy zebrało się na Uniwersytecie III Wieku w Radzyniu Podlaskim, żeby zgłębiać tajniki ludzkiego ucha, oraz poznać bliżej chorobę, która zyskała już miano choroby cywilizacyjnej – niedosłuch.

Gościliśmy również na pogadankach o niedosłuchu w Radzyńskiej Szkole Podstawowej nr 1, inicjatorem których była 13-letnia Ania – użytkowniczka dwóch implantów ślimakowych. Na zorganizowane przez siebie spotkania zaprosiła swoich kolegów, nauczycieli i dyrekcję. To był bardzo dobrze wykorzystany czas. Historia życia Ani była wstępem do rozmowy i dyskusji o problemie, który może dotknąć każdego z nas.

Wszystkim nam temat niedosłuchu jest niezwykle bliski, dlatego cieszymy się, że możemy wspierać inicjatywy, które organizowane są z tak ogromnym sercem i zaangażowaniem 🙂 Cały czas obserwujemy, że wiedza na temat niedosłuchu jest bardzo mała. Zachęcamy więc, jeśli w Waszej okolicy dzieją się podobne inicjatywy – korzystajcie z tego. Pamiętajcie, aby móc świadomie podejmować decyzje, trzeba mieć wiedzę.