Wraca temat implantowanych dzieci na Ukrainie. Przypomnijmy: jeszcze kilka lat temu operacje wszczepienia implantów były tam finansowane ze środków publicznych, jak w większości krajów europejskich.

Niestety, kraj pogrążył się w kryzysie i wstrzymano zarówno finansowanie operacji, jak i wymianę procesorów. Dla setek dzieci i ich rodzin oznacza to prawdziwą tragedię. Nie stać ich na zakup procesora, więc wracają do świata ciszy…

Dlatego Fundacja im. Ernsta Lehnhardta intensyfikuje akcję pomocy dla dzieci na Ukrainie. Zbierane są stare, używane procesory dźwięku, które następnie poddawane są generalnemu remontowi w fabryce Cochlear. W ten sposób udaje się przedłużyć „życie” urządzenia, a to oznacza kolejne bezcenne miesiące normalnego życia dla potrzebujących pacjentów.

Czy macie w domach nieużywane, stare procesory dźwięku, pozostałe po wymianie na nowe?

Przyłączcie się do międzynarodowej akcji i przekażcie je na rzecz naszych przyjaciół za wschodnią granicą. Przecież sami borykamy się z ograniczeniami finansowania i kolejkami. Doskonale wiemy – jak to jest! A oni są w krytycznej sytuacji…

Osoby, które mogą podarować stary, nieużywany już procesor, prosimy o wysłanie urządzenia bezpośrednio na adres naszego Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Słyszeć bez Granic
ul. Listopadowa 23
95-035 Ozorków

(w razie dodatkowych pytań – prosimy o kontakt mailowy slyszecbezgranic@slyszecbezgranic.pl lub poprzez wiadomość na Facebooku)